Přeskočit na obsah

UV dekorace a rekvizity

S rozmachem UV světel začaly na diskotéky a další neformální zábavy pronikat i předměty, případně barvy s takzvanými UV aktivními vlastnosti. Pokud takový předmět (vyrobený z UV aktivního materiálu, natřený UV barvou apod.) vystavíte záři nějakého UV světelného zdroje, začne sám světélkovat – vznikají UV dekorace.

uv rekvizityPokud se necítíte zrovna jako mistr výtvarného umění a do UV barev se Vám moc nechce, můžete se pro potěšení a mnohdy i nějaké to poděšení svých návštěvníků porozhlédnout rovnou po hotových UV předmětech.

Uvidíte, že více se najde skutečně těch děsivějších námětů. Ono takové zářící zjevení ve tmě přece jen láká k podobným kouskům. Často tedy narazíte doslova na UV strašáky ve formě kostlivců,  netopýrů, skřetů, výjimky netvoří ani odpudivý hmyz. Takovýto UV předmět pak můžete zavěsit kamsi do prostoru, kde se bude konat dotyčná zábava nebo diskotéka a ve chvíli, když budete chtít monstrum odhalit, zapnout UV světlo namířené na předmět nebo umístěné v jeho blízkosti. Jen to nepřežeňte, aby se Vaše diskotéka neproměnila spíš ve strašidelný hrad. Takovou specialitou jsou potom UV dekorace halloween.

uv rekvizityPokud byste se ale přece jen chtěli držet více při zemi, můžete k utváření nejrůznějších speciálních efektů nebo obrazců použít UV textilní šňůry. Ty nabízejí v podstatě téměř neomezené možnosti použití, vše závisí jen na Vaší fantazii. Další významnou skupinou jsou reflexní UV trubice a také UV umělé rostliny.

Značná část předmětů z UV aktivního materiálu, které na trhu potkáte pochází z dílen známé značky Eurolite a Europalms, která se věnuje rovněž produkci UV světel. Záruka kvality je tedy nezanedbatelná.

Cenově si do kapsy příliš hluboko nesáhnete; většina UV předmětů a dalších pomůcek se pohybuje v řádech několika set korun.

Napsat komentář